Keşif noktası: PS Lounge

Keşif noktası: PS Lounge
Etiler Nisbetiye Caddesi’nde hep önünden geçip içeri bir türlü adım atmadığım bir mekandı PS Lounge. Ama bir kez girince fikrim değişti, müdavimi oldum bile. Hem burayı keşfedince sık sık söylediğim “Türkiye’de milkshake yapamıyorlar” savımı da geri çektim.

NE ZAMAN GİTMELİ?
Akşamları özellikle de hafta sonları mekan dolu oluyor. Hatta kimi zaman sıra beklemek zorunda kalıyorsunuz. Akşam saatlerinde nargile içip tavla oynayanlar çoğunlukta oluyor. Ama benim favorim mekanın daha dingin olduğu sabah ve öğlen saatleri. Azeri reçelleriyle servis edilen kahvaltısını kaçırmamalı…

NE YEMELİ?
Fikri Kaya, La Boom zamanından itibaren takip ve takdir ettiğim bir şef. Elinden çıkan yemeklerin tadı damağınızda ve dimağınızda kalıyor. Hafif lezzetler isterseniz kerevizli somon salatasını deneyin. Ama kestaneli sufle ve çokomelli milkshake ile de biraz yaramazlık yapmak fena olmuyor. Bu arada mekanda alkol servisi olmadığını da söyleyeyim.

NE GİYMELİ?
Kesinlikle spor ve rahat bir şeyler giymeli. Spor ayakkabı, jean üzerine sweatshirt örneğin. Tavla oynamayı planlıyorsanız zaten kasmaya gerek yok.

Kaynak: www.sabah.com.tr